Het gegeven dat slechts 10% van de in ons lichaam aanwezige DNA menselijk is, kunnen de meesten onder ons maar moeilijk begrijpen.
In met name onze darmen leven miljarden bacteriën in symbiose met ons. De samenstelling van deze darmflora heeft een grote invloed op ons functioneren en onze gezondheid, en zoals nu bekend is ook ons geestelijk welzijn. Dat wat wij eten beïnvloedt de samenstelling en daarmee ook de beschermende en of schadelijke uitwerking van bacteriën op onze lichaamsfuncties. In de laatste jaren is er een groeiend besef van dit gegeven en worden er veel studies naar gedaan.
In deze video wordt niet ingegaan op de aanmaak van TMA(O) als gevolg van het eten van vlees, vis, eieren of zuivel en de grote rol die het speelt in het onstaan en het verergeren van hart en vaatziekten.
Deze video zoemt met name in op het verband tussen onze darmbacteriën, eieren en darmkanker.
Het blijkt dat de rol van eieren bij darmkanker met name is gelegen in het bevorderen van de groei van kankercellen. En ook hier blijkt TMAO een rol te spelen.
Vrouwen met de hoogste waardes van TMAO in het bloed, hebben een drievoudige kans op het krijgen van darmkanker.
Darmkanker is niet de enige kanker waarbij een verband met eiconsumptie is aangetoond, ook borstkanker en prostaatkanker blijken een link met het eten van eieren te hebben.
Nederlands ondertiteld Duur: 5:59 min. Bronnen:

